4 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტის ეკონომიკის სკოლის საბაკალავრო ნაშრომების დაცვა გაიმართა.
კომისიის წინაშე 11 სტუდენტი წარსდგა.
დაცვაზე წარდგენილი იყო ისეთი პრობლემური და აქტუალური საკითხები, როგორიცაა: საქართველოს ენერგეტიკული დამოუკიდებლობის გამოწვევები და ეკონომიკური პერსპექტივები; სადაზღვევო სექტორის როლი ქვეყნის ეკონომიკურ განვითარებაში: საქართველოს სადაზღვევო ბაზრის განვითარების ძირითადი ტენდენციები და გამოწვევები; AI-ით განხორციელებული ავტომატიზაციის გავლენა შრომით ბაზარზე; ტურიზმის ეკონომიკური გავლენა საქართველოს ეკონომიკურ განვითარებაზე; ქალის როლი შრომით ბაზარზე: ტენდენციები და გამოწვევები; უმუშევრობა ახალგაზრდებში და უნარ-ჩვევების შეუსაბამებლობა - ემპირიული ანალიზი; ფორმულა 1-ის შესაძლო ეკონომიკური სარგებელი და გამოწვევები საქართველოში; ბაზრის სტრუქტურის გავლენა ფირმის მოგების მაქსიმიზაციის მეთოდებზე: საერთაშორისო და ქართული პრაქტიკის შედარება; The psychology of inflation expectations: How expectations shape consumer behavior; Digital Banking Transformation: Risks, and challenges in Georgia; The Role of Artificial Intelligence in Supporting a Circular Economy in Georgia: Implications on the Labor Markets.
კომისიის შემადგენლობაში შედიოდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის ეკონომიკის სკოლის  პროფესორი - ვანო ბენიძე, კავკასიის უნივერსიტეტის ეკონომიკის სკოლის პროფესორი - აზერ დილანჩიევი და კავკასიის უნივერსიტეტის ეკონომიკის სკოლის მოწვეული ლექტორი - მინდია კაჭარავა.